Bugun...HİKMET ATA İLK MİTİNGİ MARMARA EREĞLİSİ’NDE YAPTI

Demokratik sol parti Marmara Ereğlisi belediye başkan adayı Hikmet ATA ilk mitingini genel başkan Önder AKSAKAL’ın da katılımı ile Marmara Ereğlisi’nde gerçekleştirdi.

facebook-paylas
Tarih: 07-03-2019 21:47

HİKMET ATA İLK MİTİNGİ MARMARA EREĞLİSİ’NDE YAPTI

Demokratik sol parti Marmara Ereğlisi belediye başkan adayı Hikmet ATA ilk mitingini genel başkan Önder AKSAKAL’ın da katılımı ile Marmara Ereğlisi’nde gerçekleştirdi.  

Akşam saat 18:30 da yapılacağı duyurulan miting bir saat gecikmeli olarak başladı. Tekirdağ DSP il başkanlığından hareket eden genel başkan Önder AKSAKAL Yeniçiftlik mahallesinde oluşturulan büyük araç konvoyu ile birleşerek Marmara Ereğlisi’ne görkemli bir giriş yaptı.

Sağnak yağış durdurmadı.

Mitingden bir saat önce başlayan ve oldukça şiddetli yağan yağmur vatandaşı meydanda toplanmaktan alıkoyamadı. DSP ilçe başkanlığı önünde oluşturulan miting alanında yaklaşık 1000 kişi ellerinde bayrak ve flamalarla coşkularını gösterdiler.

Önce DSP belediye meclis üyeleri Hatice ALTAY, Muharrem ŞEN, Mustafa DEMİR, Güven ÇİMEN, Aydın KOÇ, Hürfettin NALBANT, Füsun DÖNMEZLER, Hüseyin TIRMIKÇI, Volkan KURT, Ahmet Yaşar YALÇIN,  Murat CANLI, Nusret KAYA, Şadan ÇINAR,  Bdri Mert ÖZTÜRK, Fatih LİSE sırasıyla isimleri anons edilerek halkı selamladılar. Sonrasında Hikmet ATA halka seslendi. Konuşmasında sık sık Marmara Ereğlisi’nin yıllardır hizmet alamadığı ve hizmet görmediğini vurgulayarak “artık hizmetlerden bahsetmeyi de bıraktılar tehdit ve gözdağı vererek oy istiyor. Yok, bacalı sanayi yok kanser yok ben gidersem işten atacaklar diye insanları korkutmaya çalışıp oy istiyor. Ben biliyorum ki yanında gezen vatandaşlarımızın da en az yarısının gönlü bizimle. Bacalı sanayi termik santral palavralarına doydu millet. Burada şikayet ettiği sanayinin hepsinin ruhsatlarında kendi imzası var. Çocuk mu kandırıyor bunlar. Biz kimseyi kırmak kimseyi kovmak ya da kavga etmek için değil, memleketimizi güzelleştirmek için, sizlere hizmet etmek için temizlemek geliyoruz.” Dedi

 

Hikmet ATA’dan sonra mikrofonu DSP genel başkanı Önder AKSAKAL devraldı ve konuşmasında özetle, günümüzdeki siyaset dilinin çirkinleştiğinden ittifakların çıkar hesapları ve kandırmaca üzerine kurulu olduğundan bahsederek “ neredeyse bütün komşu ülkeler ile kavga içindeyiz. Siyasi partilerimiz kavga içinde ittifaklar bile birbirine pamuk ipliğiyle bağlı kurulmuş. Ben buradan hepinize barış ve kardeşlik içinde olalım, seçimi kardeşçe bitirelim ve barışın, özgürlüğün simgesi ak güvercini Marmara Ereğlisi’ne konduralım” dedi.
Kaynak: Haber Merkezi

Editör: Şafak TAŞOYAR

Bu haber 512 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Marmmaraereğlisinde 31Mart Yerel Seçimlerinin Galibi Kim Olacak


YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI